Столітній "будинок-корабль"

23.11.2018 11:35

В центрі Вінниці затаївся столітній «будинок-корабель». Фотофакт

25 Ноября, 2015 11:48
 
 
В центрі Вінниці затаївся столітній «будинок-корабель». Фотофакт

 

 Вінниця у розрізі часу. ВИННИЦА.info продовжує фотопроект, в якому порівнює минулий і сучасний вигляд подільської перлини. Цього разу ми розкриємо таємницю «будинку-корабля» Длуголенского, який розташований за адресою Першотравнева, 66.

 Загадковий, дуже оригінальний і неповторний за своєю формою будинок спорудили за проектом архітектора Г. Артинова на початку XX століття. Оселя капітана Длуголенского відноситься до числа кращих робіт митця, і до теперішнього часу залишається однією з найяскравіших архітектурних прикрас міста Вінниці.

 Виконаний особняк в стилі модерн, що було дуже сміливим вчинком того періоду. Ймовірно, що в роботі з проектом Артинов надихався кращими зразками московського модерну, який прагнув поєднувати звичні форми російської архітектури з найнеймовірнішими вигинами ліній.

 Будинок Длуголенського – пам’ятка архітектури місцевого значення. Особливо привертала увагу декоративна огорожа, яка нагадувала морські хвилі. Вона, на жаль, не збереглася. Побачити її можна було ще у 80-ті роки минулого століття, але метал з часом дедалі більше руйнувався.

 Місцеві жителі називають цей будинок кораблем, адже він ззовні дійсно схожий на нього. Існує легенда, що один із родичів капітана працював лікарем на короблі, тому він і замовив проект споруди саме в такому вигляді.

 Під час громадянської війни в особняку Длуголенського розміщувався штаб радянського військового діяча, командира червоного козацтва Віталія Примакова.

 З 1966 року і по сьогодні в цій будівлі знаходиться дитяча художня школа. Це одна із найстаріших мистецьких шкіл Поділля. Засновником школи та першим директором був художник-графік Яків Остапов.