Учні гуртка відвідали презентацію книги "Вінниця. Історія іншого часу"

25.11.2015 14:53

Керівник гуртка екскурсоводів разом із своїми вихованцями завітали до нещодавно відкритого готелю "Франція".

 

В конференц-залі свіжо відновленого готелю «Франція» відбулась знаменна подія – історик Олександр Федоришен презентував свою першу науково-популярну книжку, великий ілюстрований путівник нашим містом, яким воно було століття тому: «Вінниця. Історія іншого часу». Готель, в якому зараз книжку можна придбати, став не лише локацією презентації, але є також одним з персонажів книги, разом з іншими визначними місцями міста.
 

 
Це видання назване автором паперовим хроноскопом, адже містичним чином, завдяки плетиву слів, що пробуджує уяву та рідкісним фотографіям і колажам, що наповнюють сторінки, переносить у вінницьке життя 1914 року. У ту щасливу пору, коли війни та спустошення ще не торкнулись затишних осель невеличкого міста. «Це був час грандіозних планів на майбутнє, перекреслених катастрофічним ХХ століттям, де для українців світові війни переплелись з Визвольними змаганнями, громадянськими війнами, голодом та репресіями…» – говориться у книзі. 
 


Власник готелю "Франція" С. Капуста та засновник Вінницького міського товариства колекцілнерів А. ГродецькийВедучий презентації О. Вешелені та автор книжки - О. Федоришен.


Хроноскоп тут як машина часу, що допомагає порівняти нам два часових інтервали, що вже минули – рік 1914 та рік 2014. У минулому році всі ми жили, а у 1914 нас переносить книжка. І читач, ведений автором, прямує по вулицям Вінниці, споглядає будівлі, всотує стиль життя вінничан та атмосферу міста. Вінниця 1914-го, що стоїть на порозі процвітання та зростання свого значення – та сама «золота провінція», якою милуєшся разом із автором, крок за кроком досліджуючи її. Автори проекту «Вінниця. Історія іншого часу»: власник готелю «Франція» пан Сергій Капуста та засновник вінницького міського товариства колекціонерів пан Андрій Гродецький розповіли, що книга ця готувалась майже три роки, але все задумане було втілене у життя у великому двомовному подарунковому путівникові. Було окремо відмічено, що розкішні ілюстрації у виданні – оригінали з приватних колекцій вінницьких колекціонерів, і багато з них ніде не публікувались раніше.
 
Чимало зацікавлених зібралось на презентацію нового видання, що безумовно знайде читача не лише серед туристів, але й серед вінничан, які матимуть змогу милуватись знайомими та незнайомими деталями, цікавими нюансами, відкривати для себе малознайомі історичні дрібнички. У подорож від одного історичного зламу до іншого Вас запрошує історик Олександр Федоришен і місто Вінниця.